Adana'da Bale...

 

 

                                               

 

Adana'nın ilk bale okulu 20 yaşında

   
Adana'nın ilk bale okulu, 20'nci kuruluş yıl dönümünü, 85 öğrencinin dans edeceği gösteri ile kutlayacak. Bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 öğrenci yetiştiren okulun öğrencileri arasında konservatuvar eğitimine devam ederek baleyi meslek olarak seçenler bulunuyor.

    Okulun sahibi Veronica Arman, 4 Haziran'da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde yapılacak özel gösteride, 3'ü balet 85 öğrencisinin kendi hazırladığı koreografi ile dans edeceğini belirtiyor. Yaşları 6-17 arasında değişen öğrencilerinin kostümlerini de kendisinin hazırladığını ifade eden Arman, şöyle devam ediyor: "Adana'nın son 20 yıllık tarihinde okulumuzun öğrencisi olmuş çok sayıda kişi var. Kuruluş gecesinde onları bir araya getirmeyi, yeniden buluşmayı hedefliyoruz."

 

 Adana'nın ilk bale okulu 20 yaşında

 

Okulun kuruluş yıldönümü, özel bir gösteri ile kutlanacak12 Mayıs, 2004 20:20:00

                                                                       

                                             Adana'nın ilk bale okulu 20 yaşında

 

     Adana'nın ilk bale okulu, 20'nci kuruluş yıldönümünü 85 öğrencinin dans edeceği gösteri ile kutlayacak.

   
Okulun sahibi Veronica Arman, bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 öğrenci yetiştirdiğini ve öğrencileri arasında konservatuvar eğitimine devam ederek baleyi meslek edinenler olduğunu söyledi.

    Arman, 20'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlanan özel gösteride, üçü balet 85 öğrencisinin kendi hazırladığı koreografi ile dans edeceğini söyledi.

    Yaşları 6-17 arasında değişen öğrencilerinin kostümlerini de kendisinin hazırladığını ifade eden Arman, ''Adana'da okulumuzun öğrencisi olmuş kişileri kuruluş gecesinde biraraya getirmeyi hedefliyoruz. 4 haziranda Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde okulumuzun tarihini anlatan bir slayt gösterisi de sunulacak ve gösteriler için öğrencilerime hazırladığım kostümleri de fuayede sergileyeceğiz'' dedi.

    Gösteride, İstanbul'da konservatuvar eğitimi alan iki öğrencisinin de misafir dansçı olarak sahneye çıkacağını söyleyen Arman, ''Bale, öğrencilerimiz için sadece bir hobi değil bir yaşam biçimi oldu. Aileler çocuklarının disiplin ve sağlıklı yaşam konusunda özenli davranışlarında burada aldıkları eğitimin payı olduğunu düşünüyorlar. Çocukların aralık ayından bu yana sürdürdükleri çalışmanın karşılığını aldıklarını görecek ve sanata dört elle sarılacaklar'' dedi. Arman, gösterinin, 5 haziranda tekrarlanacağı söyledi.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !